Karolina Piechota

Karolina Piechota (ur. 1984 r.)

Pracuję z ludźmi, łącząc nauki rdzenne ze sztuką w terapeutycznym podejściu do pracy z ciałem i głosem.

Językiem mojej duszy jest sztuka. Od dziecka śpiewam, piszę teksty piosenek, komponuję, gram, całą sobą doświadczam radości z tworzenia. Te swoje miłości realizuję zarówno w pracy artystycznej, jak i terapeutycznej. Od kilku lat z pasją prowadzę warsztaty artystyczne i rozwojowe z dziećmi. Współpracowałam z domami kultury i przedszkolami.

W 2022 roku ukończyłam staż w Szkole Psychoterapii Gestalt, gdzie poznałam podstawowe techniki pracy psychoterapeuty.

Jestem uczennicą Komali Amorim, od której uczę się terapeutycznej metody pracy z głosem. Metody, która pozwala odblokować ekspresję swojego ciała i poczuć nieskrępowany niczym głos. Pobieram także nauki od babci Arapaty – potomkini rodu Maorysów. Nauki pracy z łonem, pracy z przodkami i uzdrawiania traum pokoleniowych.

Aktorstwo:

Studiowałam aktorstwo w Akademii Teatralnej w Warszawie. Za główną rolę w dyplomowym przedstawieniu „Pułapka” Różewicza, zostałam wyróżniona nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Ukończyłam także szereg warsztatów aktorskich m.in.: The American Academy of Dramatic Arts w Nowym Yorku. Jestem aktorką, która z sukcesami realizowała się w przestrzeni teatrów w całej Polsce.

Moja praca została doceniona nagrodami zarówno w filmie (nagroda za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni), jak i teatrze, a widzom szczególnie mogę kojarzyć się z licznych ról telewizyjnych.

Muzyka:

Ukończyłam Szkołę muzyczną im. Oskara Kolberga w Radomiu, na wydziale operowo aktorskim, a później doskonaliłam swoje umiejętności u wielu wybitnych profesorów wokalnych. Komponuję i piszę teksty piosenek, a swój autorski materiał muzyczny prezentuję na scenach w całej Polsce. Muzyka wspomaga moją twórczą wyobraźnię, jest sposobem mojego wyrażenia się – odzwierciedla to, w jaki sposób czuję samą siebie.

Od kilku lat kształtuję swoje umiejętności trenerskie w tym zakresie. W dwuletniej szkole Open Voice Training szkolę swoje umiejętności terapeutycznego podejścia w pracy z głosem.