TRENING INTERPERSONALNY

Opis szkolenia

Trening interpersonalny jest to intensywna forma pracy grupowej, w której przez 4 dni (dzień po dniu) Uczestnicy treningu interpersonalnego doświadczają siebie w relacjach z innymi ludźmi.

Przebieg treningu interpersonalnego zależy od Uczestników spotkania i tego, co się dzieje „tu i teraz”. Jest formą pracy niedyrektywnej (jedno z założeń psychologii humanistycznej Carla Rogersa), która polega na tym, że trenerzy są obserwatorami tego, co się dzieje w procesie grupowym i reagują na to w swych interwencjach. Nie pracują w oparciu o żaden scenariusz zajęć ani zestaw zagadnień. Dbają o ramy spotkania, czyli to, na co umawiają się z Uczestnikami na początku w tzw. kontrakcie. W zależności od momentu w  procesie grupowym pracują także „ciszą” (pozwalając wybrzmieć odczuciom, emocjom i spostrzeżeniom) oraz proponują grupie różne rodzaje aktywności, które wydobywają i uaktywniają w uczestnikach reakcje adekwatne do tego, co pojawia się w „energii grupy” w danym momencie.

Trenerzy mają za zadanie dbać o zasady komunikacji między uczestnikami, uważnie obserwować, słuchać, podsumowywać, klaryfikować to, co się dzieje, dawać feedback uczestnikom. Całość tych działań służy temu, aby grupa przeszła przez trzy etapy procesu takie jak: orientacja, konflikt/bunt, spójność i współpraca.

Dla kogo jest trening?

Trening interpersonalny jest bardzo rozwijającym doświadczeniem dla każdego, kto czuje taką potrzebę. Może być świetnym krokiem dla osób pracujących z ludźmi w obszarze biznesu, medycyny, pomocy psychologicznej, edukacji, wychowania. Może też być dobrym pomysłem dla każdego, kto ma ochotę przyjrzeć się swoim relacjom z ludźmi, w bezpiecznym środowisku zbadać o lepsze niż dotychczasowe sposoby na komunikację, współpracę, rozwiązywanie konfliktów itd.

Trening interpersonalny jest formą pracy dla osób zdrowych, ma charakter edukacyjny i rozwojowy, a nie psychoterapeutyczny. Każdy uczestnik odbywa rozmowę z prowadzącym na temat celów, potrzeb i gotowości do udziału w zajęciach.

Co daje trening interpersonalny?

  • uczy trafnie nazywać i rozpoznawać emocje, potrzeby, zamiary, myśli
  • pomaga zrozumieć własne mechanizmy funkcjonowania wśród ludzi
  • umożliwia otrzymanie rzetelnej informacji na temat tego, jak postrzegają nas inni
  • pozwala przygotować się do różnych ważnych/trudnych rozmów
  • daje możliwość pracy indywidualnej nad własnymi obszarami do rozwoju na forum grupy
  • lepsze rozumienie siebie
  • lepsze „czytanie” innych

Godziny pracy: 9:00-19:00

Dni pracy: Czwartek, piątek, sobota, niedziela

Miejsce pracy: Piotrkowska 125, Łódź, III piętro, wejście w bramie.

status szkolenia otwarte zamknięte
szkolenie stacjonarne

TAK

TAK

szkolenie ONLINE

NIE

NIE

grupa szkoleniowa

6-14 osób

do uzgodnienia

termin szkolenia

22-25 sierpień
12-15 grudzień

do uzgodnienia

cena szkolenia

1500 zł/osoba

do uzgodnienia

czas trwania szkolenia

40 godzin / 4 dni

do uzgodnienia

miejsce szkolenia

KM Studio, Łódź

do uzgodnienia

dokumenty do szkolenia

program szkolenia

training program english version

druk zgłoszenia na szkolenia otwarte

szkolenia wybrane przez innych
tagi

Jeśli masz pytania dotyczące szkolenia TRENING INTERPERSONALNY napisz.