KM Studio

1. Od jak dawna istnieje firma KM Studio i jak ewoluowała?
KM Studio istnieje od 2004 roku i  przez pierwsze dwa lata była firmą świadczącą usługi informatyczne, graficzne i inne związane z budowaniem wizerunku. Od 2006 roku zajęliśmy się także szkoleniami dla nauczycieli (głównie dla Rad Pedagogicznych) i rozszerzaliśmy stopniowo profil działalności o szkolenia grupowe i indywidualne dla biznesu i administracji publicznej.

2. Gdzie jest siedziba firmy i gdzie są organizowane szkolenia?
Początkowo organizowaliśmy kursy współpracując z Łódź Art Center w salach szkoleniowych przy ul. Tymienieckiego w Łodzi, a od maja 2008 roku działamy w swojej siedzibie przy ul. Piotrkowskiej 125.

3. Jakie usługi świadczy KM Studio obecnie?
W tej chwili zajmujemy się głównie prowadzeniem szkoleń grupowych, indywidualnych oraz coachingiem. W ofercie mamy kursy interpersonalne
(z zakresu rozwoju osobistego, szkolenia sprzedażowe oraz kursy managerskie) oraz informatyczne (z zakresu obsługi komputera, baz danych, Internetu, programowania, administrowania systemami, grafiki komputerowej).

Prowadzimy kursy w formule otwartej, dla osób z różnych firm zgłaszających się na konkretny termin (każdy temat jest zaplanowany raz w miesiącu) oraz zamkniętej (dla zespołów współdziałających ze sobą w jednej firmie).

W dalszym ciągu szkolimy też nauczycieli w ramach przygotowywania szkoleniowych Rad Pedagogicznych.

4. Czym się nie zajmuje KM Studio?
Angażujemy się wyłącznie w prowadzenie szkoleń, opracowujemy i modyfikujemy nasze programy, ulepszamy warsztat pracy trenerskiej, natomiast nie zajmujemy się organizowaniem szkoleń w sensie organizacji wyjazdu dla grupy, zakwaterowania, dodatkowych atrakcji. Prowadzimy szkolenia
w ramach wyjazdów integracyjnych, jednak polega to wyłącznie na tym, że we wskazane miejsce wysyłamy trenera.

5. Jakie są plany na przyszłość, w jakie aktywności angażuje się KM Studio?
Obecnie pracujemy nad przygotowaniem dwóch szkoleniowych projektów unijnych, ponieważ chcemy zaoferować naszym Klientom kursy dofinansowywane. Na ten moment prowadzimy tylko szkolenia komercyjne.

6. Co oznacza nazwa KM Studio?
„K” to Karolina – pierwiastek kobiecy, a „M” to Marcin – pierwiastek męski w firmie. Przez lata sprawdziliśmy, że nieźle wychodzą nam rzeczy,
które robimy razem w naszym małżeńskim tandemie.