Jednym z bardziej popularnych tematów szkoleń w okresie pandemii jest „Stres: jak sobie z nim radzić i jak z niego korzystać”. Oto kilka najważniejszych zagadnień, którymi zajmujemy się na szkoleniu z zarządzania stresem.

Naszym celem jest nauczenie Uczestników tego, aby tak organizowali sobie życie, żeby stres się nie pojawiał, albo był niewielki. Radzenie sobie z nim, gdy już powstanie, to ta łatwiejsza część pracy rozwojowej.
Stres… To elegancka nazwa dla lęku.


Stres jest naszą własną produkcją. Skoro nasz umysł potrafi „produkować” czarne scenariusze to będzie również umiał tworzyć te różowe.
Mamy wpływ na niewiele rzeczy na świecie, ale na dwie na pewno: na własne myśli i na własne emocje. To Ty decydujesz o tym jak widzisz drugą osobę i sytuacje, w których jesteś. Za sposobem myślenia idą emocje.
Najwięcej stresu generujemy gdy próbujemy stawiać opór emocjom, które się już pojawiły. Najważniejsza technika pracy z emocjami to technika uwalniania, czyli przyjęcia, zaakceptowania i pozwolenia emocji, żeby płynęła.
Gdy Twój stres jest związany z presją czasu- potrzebujesz poprawnie i konsekwentnie planować zadania.


Gdy Twój stres jest związany z relacjami z innymi ludźmi, potrzebujesz być z tymi ludźmi w roli Dorosłego, a nie w roli Dziecka ani Rodzica. Będąc w roli Dorosłego łatwiej Ci zrozumieć mechanizmy działania „strasznych” ludzi i spostrzec, że ich zachowanie nie jest wymierzone w Ciebie.


Gdy Twój stres jest związany z podejmowaniem decyzji, potrzebujesz uświadomić sobie jakim zestawem wartości kierujesz się w życiu i jak najlepiej zaimplementować je w trudnej sytuacji.


Gdy Twój stres jest związany z nierealizowaniem ważnych potrzeb, możesz odkryć jakie to potrzeby i zorganizować się tak, aby je zaspokoić. Nawet jeśli jest to potrzeba szacunku od ludzi, to TY masz największy wpływ na to, aby nie być lekceważonym.


Gdy powyższe stwierdzenia wydają się ciekawe, albo kontrowersyjne, zapraszamy na szkolenie radzenia sobie ze stresem aby w sposób warsztatowy rozwijać w sobie kompetencje zarządzania stresem